Hat-trick Menala u Zenici, pobjeda Zrinjskog, remi Željezničara

Nogometaši Širokog Brijega s uvjerljivih 1:4 slavili su u Zenici protiv Čelika u susretu 14. kola Premijer lige BiH igranom na stadionu Bilino polje.

Hercegovci  su u vodstvo došli u 19. minuti kada je na asistenciju Ćorića pogodio mladi reprezentativac BiH Stjepan Lončar.

Luka Menalo zatresao je mrežu dva puta u razmaku od samo dvije minute. Prvo je udvostručio vodstvo svoje momčadi u 36. minuti, a u 38. minuti, na asistenciju Lončara, postavlja 0:3.

U 40. minuti Duvnjak je smanjio na 1:3 te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U nastavku susreta aktualni lider na premijerligaškoj ljestvici pametno je čuvao rezultat, a točku na ”i” je u 80. minuti postavio Luka Menalo svojim hat-trickom.

Sloboda remizirala

Sloboda je danas na Tušnju remizirala protiv Krupe rezultatom 2:2 (1:0).

Treba reći da su “crveno-crni” nastupili bez šest povrijeđenih standardnih prvotimaca, tako da je trener Slavko Petrović bio prisiljen uvrstiti u sastav mladog Amara Beganovića.

Prvi gol postigao je Sulejman Krpić u 6. minuti susreta nakon izvanrednog nabacivanja s desne strane Darka Todorovića. Strijelac Tuzlaka odlično je reagovao i u padu je glavom sa oko 10 metara poslao u lijevi donji kut vratara gostiju Nevresa Fejzića.

Nakon primljenog gola Krupa je bila mnogo opasnija, imali su nekoliko opasnih udaraca na gol, ali su izblokirani ili ih je ukrotio vratar Filip Erić.

U nastavku je Sloboda već u 47. minuti povećala prednost na 2:0. Ponovo je začetnik akcije bio Todorović, koji je na lijevoj strani pronašao juniora Edisa Smajića, a ovaj je u trku poslao loptu po zemlji iza leđa vratara Krupe.

Tuzlaci su uspješno branili svoj gol do 72. minute, kada je na nabacivanje s desna Stefana Savića u skoku Elvir Koljić silovito šutirao glavom, a lopta je gotovo kroz ruke vratara Filipa Erića otišla u mrežu – 2:1.

U 87. minuti Koljić je nakon pogreške obrane Slobode i ubacivanja lopte iz pozadine glavom postigao i drugi gol spriječivši Tuzlake da osvoje spasonosne bodove.

Zrinjski pobijedio, Željo remizirao

Željezničar u Vitezu nije uspio doći do punog plijena, odigravši samo 1:1, pa je tako Široki Brijeg ostao na vrhu ljestvice.

Mladost je pobijedila Borca rezultatom 2:1.

U preostalom susretu koji se igrao danas kasnije Zrinjski je u Mostaru s dva gola Filipovića i jednim Handžićevim uzeo tri boda protiv Radniku, dok je u nedjelju na rasporedu utakmica Sarajevo-GOŠK.

Nakon ovakvih ishoda Široki i Zrinjski su zasjeli na vrh ljestvice s istim brojem bodova, dok teći Željezničar zaostaje dva boda.