Nikolić: Ekipa koja naporno trenira se nije spremna lako predati

Košarkaši mostarskog Zrinjskog nisu otvorili novo prvenstvo po željama pa je poslije sedam kola na klupu stigla i trenerska promjena.

Umjesto Tihomira Mustapića je stigao Neven Nikolić, ali pred njim i ekipom je jako težak raspored. Debitirao je protiv Sparsa, a sad slijede utakmice sa Igokeom kući, s Bratuncem u gostima, pa domaći meč sa Slobodom…

Iza Nikolića su sad nepuna dva tjedna s momčadi.

– Nakon što sam došao u Mostar, a u suradnji s mojim pomoćnicima Ivicom Petrićem i Ivorom Ševom,  napravili smo analizu stanja u ekipi. Glavni cilj nam je bio da se podigne intenzitet naše igre, razina otpornosti na jaki kontakt i da se ekipa još više fizički podigne. Problemi su uglavnom bili defanzivnog karaktera što se vidjelo po broju primljenih poena, tako da smo od prvog treninga krenuli u tom pravcu, govori Neven Nikolić.

U prvoj utakmici novog stručnog stožera Zrinjski je odigrao na jednu loptu sa Sparsom (poraz 84:82) koji je član Druge ABA lige.

– Rekao sam i igračima nakon utakmice da je prvih 35 minuta utakmice sa Sparsima put kojim moramo ići. Jakom i pametnom obranom smo gradili samopouzdanje za igru u napadu što se vidjelo i na 10 ubačenih šuteva za 3 poena u prvom poluvremenu, a 14 na kraju utakmice. Ostaje žal za onih posljednjih 5 minuta utakmice u kojih smo prije svega lošom organizacijom igre u napadu prosuli sve ono dobro što smo gradili prvih 35 minuta, prokomentirao je Nikolić.

S obzirom na predstojeći raspored teško je postavljati striktne ciljeve pred momčad. U ponedjeljak (19 sati) Plemići u dvorani Bijeli Brijeg dočekuju lidera Igokeu.

– Utakmica protiv Igokee je za nas najlakša moguća s obzirom da igramo protiv uvjerljivo najjače ekipe u bh. ligi. Nemamo nikakav rezultatski pritisak, ali imamo pritisak da energetski odigramo na svom maksimumu i da se borimo do kraja. Ovaj tjedan smo jako dobro i naporno trenirali, a ekipa koja naporno trenira se nije spremna lako predati, pa tako nećemo ni mi, zaključio je Neven Nikolić. Er.B.