DRUGA LIGA FBiH Slišković: Sljedeće kolo će puno toga reći

Na istom rastojanju je suparnike iz vrha ljestvice Druge lige FBiH Jug, Klis, i Posušje, ostavilo 18. kolo ovoga natjecanja u kojem su obje ekipe slavile domaće pobjede od po 3:0.

Klis je u Buturović polju bio bolji od pretposljednjeg Stoca, dok je Posušje slavilo protiv trećeplasiranog Neuma.

– Od prve minute smo išli na pobjedu bez velikih kalkulacija. Znamo da su kvalitetna ekipa koja nam može napraviti probleme ako im damo prostora za to. Napravili smo odmah pritisak, na vrijeme je pao gol i rasteretili se rezultatski. Držali smo utakmicu pod kontrolom 90 minuta. Nisu bili bezazlen protivnik,ali smo mi odigrali odlično i nismo im dozvolili da dođu do izražaja. Očekivali smo da bude teže nego jeste, ali se sve poklopilo dobro po nas, komentirao je ovaj meč trener Posušja Leo Slišković.

Strijelci za Posušje su bili Mario Bakula, Slaven Dumančić i Filip Nenadić. Puno je zanimljivije kad vodeće ekipe igraju u gostima gdje se i lomi prvenstvo. Klis u subotu očekuje teško gostovanje u Čitluku kod Brotnja, dok će Posušje igrati s Tomislavom.

– Sljedeće kolo će puno toga reći. Klis ima teško gostovanje, a isto tako i mi. Očekivali smo da Tomislav može napraviti više protiv njih u 16. kolu, iako je Klis kvalitetniji. Sad i nama slijedi to gostovanje, a neće nam igrati Ivan Bešlić, dok se u sastav vraća Jure Glavina. Svi ostali su na dispoziciji i nadamo se najboljem, kaže Slišković i dodaje:

– Vjerujem da Brotnjo može ugroziti Klis, imaju odličnu ekipu, kompletni su i pogotovo nezgodni kući, dok u gostima ponekad zakažu jer im nedostaje igrača u rosteru.

Trenutačno Klis i Posušje imaju jednaku gol razliku (+ 35 golova), a ukoliko na kraju prvenstva budu bodovno izjednačeni, ipak će odlučivati međusobni susret. U ovom segmentu su bolji Posušaci koji su na Mokrom Docu protiv Klisa slavili sa 3:0, dok su u Buturović polju izgubili sa 1:0. Er.B.