Iznimno efektni Mostarci prvi put zabili manje od dva gola ove zime

Omladinska ekipa (U21) ukrajinske Vorskle iz Plotave bila je treći protivnik mostarskih Rođenih na priprema u Turskoj. Velež je upisao drugu pobjedu u Antaliji, treću ove zime, bilo je 2:0. Koliko to čudno zvučalo, ovo je bila prva utakmica vodećeg sastava Prve lige FBiH u pripremnom periodu u kojoj je postigao manje od tri gola.

U susretu protiv Vorskle starteri su bili Rahimić – Alikadić, Alagić, Mrgan, Mešanović – Zeljković – Behram, Ćosić – Samardžić, Dudić – Brandao. Najopasniji po gol ukrajinske momčadi bili su Brandao i novak Sinan Samardžić. Nakon 15-tak minuta igre u prvom poluvremenu, Samardžić se u svom trećem nastupu za Velež upisao u strijelce, a glavninu posla u ovoj akciji obavio je Seid Behram koji je ukrao jednu loptu na sredini terena.
Na otvaranju drugog dijela Velež je stigao do drugog gola. Ovaj put se za loptu izborio Brandao, a efektan gol, na kraju će se ispostaviti za konačan rezultat, postiže Ovčina. U drugom dijelu određenu minutažu dobili su Biševac, Alagić, Osmić, Vehabović i Mandžuka. Nekolicina iskusnijih igrača bila je pošteđena izlaska na teren, s obzirom na to da je sa suprotne strane ipak bila ekipa do 21 godine. Ono što može donekle zabrinuti trenera Rahimića jeste činjenica da je zbog ozljede igru morao napustiti Osmić te da se nakon utakmice na zdravstveni problem požalio i Ovčina.
Iduću utakmicu Velež igra u subotu protiv ruskog drugoligaša Sibira. F. I.

Olimpik doveo Radovca

Da se Olimpik i pored zaostatka od sedam bodova neće olako, predati potvrđuje još jedan novi igrač. Nakon Zajka Zebe, Dalibora Pandže, nekolicine igrača iz juniorskog, odnosno omladinskog pogona (Ćeman, Ramić, Dedović, Bečirbašić, Šehović, Rapa, Vladavić), Amera Hiroša koji je stigao na posudbu, Olimpik je potpisao i Samira Radovca, bivšeg igrača Sarajeva. Radovac je slobodan igrač postao početkom ove godine, u dresu Sarajeva je odigrao 122 utakmice, uz 14 asistencija pet puta se upisao u strijelce. Doputovao je u Međugorje gdje se priključio ekipi Olimpika i svakako će biti veliko pojačanje u veznom redu.