Mostar SG ulazi s broja 1 u doigravanje, velika utrka za drugo mjesto

Priliku su iskoristili i igrači koji imaju manju minutažu. Potvrdili su da se na njih može ozbiljno računati i u najtežim utakmicama, istakao je nakon utakmice Amel Bajgorić prvi čovjek Mostara SG

S obzirom na to da u ovom trenutku, šest kola prije kraja regularnog dijela sezone u Premijer futsal ligi, vodeći sastav Mostar SG ima 8 bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja, realno je očekivati da aktualni prvaci u doigravanje krenu s prve pozicije.

Zato ako već nema neke velike neizvjesnosti u borbi za “jedinicu”, velike gužve bi moglo biti za drugo mjesto. I ne samo drugo već i ostala koja će voditi u doigravanje. Jer Zrinjski ima 24 boda na drugom mjestu, dva manje od sada trećeg Seljaka, dok je Centar četvrti (21), ali ima i utakmicu manje. Brotnjo, Salines i Kaskada su raspoređeni od petog do sedmog mjesta unutar tri boda.

Da je Mostar SG u ovom trenutku najbolja momčad lige potvrdio je i nedjeljni susret protiv Centra u Sarajevu. Domaći jesu poveli 2:0, ali su u nastavku utakmice doživjeli pravi potop. Već do poluvremena aktualni prvaci su stavili utakmicu pod kontrolu golovima Jelića, Aladžića i Kahvedžića, dok su se za golijadu u nastavku pobrinuli Kahvedžić, Lazarević, Radmilović koji je samo prije par dana stigao u Mostar, te Aladžić, odnosno Džemić i Macić mladi igrači koji su iskoristili ukazano povjerenje u završnici susreta.

– Na početku utakmice smo primili dva gola iz kontri, iako smo dobro igrali. Ipak, taj početak nas nije šokirao. Do poluvremena smo ne samo smanjili zaostatak već i stigli do prednosti. U nastavku smo krenuli još jače i agresivnije, te smo do kraja uspjeli postići čak šest pogodaka. Priliku su iskoristili i igrači koji imaju manju minutažu. Potvrdili su da se na njih može ozbiljno računati i u najtežim utakmicama, istakao je nakon utakmice Amel Bajgorić, prvi čovjek kluba.

Zrinjski je drugi dio sezone otvorio neočekivanim porazima od Brotnja i Seljaka, pa je momčad bila pod imperativom kontra Leotara. I nije Zrinjski lako stigao do bodova. Jer Leotar je dva puta vodio. Na kraju je utakmica prelomljena u posljednjih pet minuta. U samo dvije minute gostima su isključeni prvo Sulaver, pa Šešelj, što su domaći vrlo brzo iskoristili zahvaljujući Sutonu. Gosti su preuzeli rizik kako bi eventualno stigli do izjednačenja, ali nisu uspjeli. Za konačnih 4:2 pobrinuo se vratar Dujmović.

– Neugodnom nizu od dva poraza tako je došao kraj i moramo priznati kako je s ovom pobjedom nestao i grč u momčadi. Taj se grč u igri osjetio i protiv Leotara, ali na kraju je ipak izborena pobjeda. Utakmicu je obilježio i povratak na parket našeg kapetana Ivana Drežnjaka dok je potez večeri bio i zadnji pogodak kojeg je zabio naš vratar Dujmović. Sve u svemu, nadamo se kako smo s ovom pobjedom prebrodili mini rezultatsku krizu, definitivno smo ovom pobjedom dobili više od sama tri boda, kaže trener domaćeg sastava Nikola Tomičić. F.I.

Seljak ostvario najveći pomak

Seljak iz Livna je napravio najveći pomak u drugom dijelu sezone, nakon tri vezana trijumfa. Treći je također bio uvjerljiv u gostima protiv ove sezone slabog Tanga. Završilo je 3:9, Marin Sesar je bio dvostruki strijelac, Ivković i Zelenika su dodali po dva. Sada Seljak drži treće mjesto, ima bod više od Centra koji tek treba odigrati zaostalu utakmicu protiv Belih anđela. Upravo je ova ekipa napravila iznenađenje osvojivši bod protiv Brotnja u Čitluku. Domaći mogu biti i zadovoljniji jer su izvukli bod nadoknadivši dva gola zaostatka. Pobjednika nije bilo ni u Tuzli gdje su bodove podijelili Salines i Kaskada.

error: Content is protected !!