Uvjerljiv poraz rukometaša BiH od Bjelorusije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u tuzlanskom Mejdanu poražena od Bjelorusije sa  31:25 (17:12) u pretposljednjem susretu kvalifikacija za nastup na Evropskom prvenstvu koje u januaru naredne godine zajedno organizuju Austrija, Švedska i Norveška.

Bh. rukometaši propustili su  priliku da kolo prije kraja osiguraju jednu od prve dvije pozicije u Petoj grupi i direktno izbore nastup na Evropskom prvenstvu.

Tokom gotovo cijelog susreta Bjelorusija je bila bolja tim. Veliku prednost gosti su ostvarili već u prvih 30 minuta koje su riješili u svoju korist rezultatom 17:12.

Čvrstom igrom u odbrani i efkasnim napadom gosti su nastavali i u dugom poluvremenu ne dozvolivši ni jednog trenutka našim rukometašima da  ugroze ubjedljivo vodstvo.

Goste su do zaslužene pobjede vodili Kuleš i Šilovič sa po sedam golova, dok je bh. timu najefikasniji bio kapiten Mirsad Terzić sa šest golova.

Za četiri dana izabranike selektora Bilala Šumana očekuje teško gostovanje u Ostravi protiv Češke, koja je danas savladala Finsku sa 26:22 i preuzela vodeću poziciju u Petoj grupi.

U slučaju novog poraza bh. rukometašima ostaje nada da se nađu u krugu četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije iz osam kvalifkacionih grupa koje također direktno idu na EP.

Selektor bh. reprezentacije Bilal Šuman bio je vidno neraspoložen poslije završetka meča, odigranog u sparnoj dvorani, gdje je naš tim bodrilo oko 4.000 ljubitelja rukometa.

– Mogli smo mnogo bolje odigrati i naravno da nisam zadovoljan. Podbacili smo u odbrani, a kako smo igrali moglo je biti mnogo gore. Par puta smo se vraćali u oba poluvremena, ali nedovoljno. Odbrana i golmani su mogli dati mnogo više. Odsustvo povrijeđenih igrača se osjetilo – kazao je Šuman.

– Imali smo priliku da jednim bodom riješimo sve i direktno se plasiramo na EP. Imamo još jednu šansu. Pokušat ćemo se oporaviti, ali ne bih o kalkulacijama u zadnjem kolu gdje je sve moguće – zaključio je Šuman.