Samardžić: Nisu bitni moj gol i asistencija, samo bodovi

Pobjedom protiv slabašnog Slavena 2:0, nogometaši Veleža odradili su posao. Koliko god to čudno zvučalo. Ali u ovakvoj situaciji u kakvoj se nalaze – to je jednostavno tako.
Pobjede na domaćem terenu se podrazumijevaju, uglavnom navijači gledaju raspored gostujućih utakmica, idućih protivnika. U usporedbi sa svim utakmicama ove polusezone koje su odigrali do sada, Rođeni su protiv Slavena najbrže završili posao. Sve je bilo gotovo u prvih pola sata. Goste je načeo Brandao nakon akcije Daria i asistenta Samardžića, koji je i završio posao – u 28. minuti utakmice. Tri boda su osvojena, igračima Veleža pokazan je tek jedan žuti kartoni.
U odnosu na susret u Gradačcu, u zadnjoj liniji su se opet našli klasični bočni igrač Dario i Mešanović, dok su Zvonić i Zeljković pokrili stoperske pozicije. Ćosić je zaigrao na za njega prirodnoj poziciji zadnjeg veznog, dok su na klupi završili Mrgan i Ovčina. Na klupi, iako je bio najavljen njegov povratak, nije bilo šefa struke Ibre Rahimića. Razlog? Rahimić je nakon događanja na Otoci suspendiran do okončanja disciplinskog postupka koji je trebao biti zaključen još prošlog petka, ali nije. Tako da je opet momčad vodio Mustafa Kodro.
Jedan od igrača koji je svakako obilježio subotnji duel, je Sinan Samardžić koji je prvi put ove polusezone u jednom prvenstvenoj utakmici bio starter. Samardžić je i više nego dobro iskoristio priliku – pobjedu svoje momčadi osigurao je asistencijom i golom.
– Odigrali smo dobro, posebno u prvom dijelu, postigli dva gola na vrijeme pa je bilo lakše igrati u nastavku, rekao je novak u svlačionici Mostaraca.
– Ovakve utakmice znaju biti najteže kada ste pod imperativom. Ali smo mi odradili ono što je najvažnije. Nije važno tko je bio strijelac, asistent, najvažniji su bodovi. Sada se okrećemo idućem protivniku, utakmici koja će za nas biti izuzetno važna, dodao je Samardžić, podsjećajući navijače da on i njegov tim u 23. kolu idu na noge Metallegheu. F. I.